planovač konfigurátor plastové okná

PLASTOVÉ OKNÁ PROLUX

Prolux je najnovším autorským okenným systémom. Dizajnovo nadväzuje na Platinium – vôbec prvé okno na trhu so zaobleným profilom krídla v interiéri. Prolux sa vyznačuje najmä zoštíhleným profilom a centrálnou kľučkou pri štulpových oknách, čo prirodzene zväčšuje plochu zasklenia. V kombinácii s modernými izolačnými sklami prepúšťa okno Prolux do vašej domácnosti viac svetla, čo prispieva k vnútornej pohode a lepšej energetickej bilancii.

Izolácia

Izoláciu okna zabezpečuje šesťkomorový profil triedy A so stavebnou hĺbkou 70 mm. Prolux je možné zaskliť dvojsklom alebo trojsklom. Pri použití trojskla s Ug = 0,6 W/m²K a teplého rámika Warmatec dosahuje celé okno parameter Uw = 0,9 W/m²K.

Odolnosť a bezpečnosť

Odolnosť zabezpečuje profil triedy A (najvyššia dostupná), ktorý má vonkajšie steny s hrúbkou 3 mm, ako aj viacnásobne ohýbané pozinkované oceľové výstuhy s uzavretým profilom v ráme. Bezpečnostné uzávery sú pripevnené k oceľovej výstuži, čo značne sťažuje vypáčenie okna.

Estetika

Unikátne zaoblené krídlo v interiéri, zoštíhlený profil s výškou zostavy len 108 mm, štulp s centrálnou kľučkou zúžený o 33%, technológia ColorFULL, zvary na nitku pri farebných oknách či zakončenie tesnení v rohoch zasklievacích líšt v uhle 45° – to sú len niektoré z dizajnových predností okna Prolux.

Komfort

Kovanie umožňuje ľahšiu manipuláciu s krídlom a zabezpečuje okno pred jeho neželaný zatvorením. Pomocou kľučky je možná dodatočná regulácia sklopnej polohy. Patentované riešenie SAFE LOCATION predstavuje systém špeciálne naprojektovaných častí kovania, ktoré zabezpečujú správnu polohu krídla v ráme.

Doplnky

Vlastnosti, funkčnosť a vzhľad okien môžete prispôsobiť svojim potrebám a vkusu. Pre uľahčenie hľadania sme doplnkové komponenty rozdelili do niekoľkých kategórií. Môžete tak vyhľadať funkčné prvky pre váš zvýšený komfort či bezpečnosť, prípadne doplnky obohacujúce vzhľad, ako napríklad skryté pánty, ColorFULL či dekoračné mriežky.

nízky balkónový prahNízky balkónový prah

Win step predstavuje moderné riešenie, ktoré umožňuje ľahký a bezproblémový prechod na balkón či terasu. Výška prahu dosahuje len 2 cm, čo výrazne zvyšuje používateľský komfort. Tento doplnok osobitne docenia rodiny s deťmi, ako aj staršie či imobilné osoby.

Win click

Win click je prvok kovania, ktorý umožňuje zatvoriť balkónové dvere z vonkajšej strany bez toho, aby ste museli použiť kľučku. Zároveň umožňuje pohodlný návrat do miestnosti a zabraňuje neželanému prievanu.

Sieťka proti hmyzuSieťka proti hmyzu

Sieťky proti hmyzu sú ideálnym riešením na letné obdobie. Umožňujú vetranie domácnosti bez obáv o nálety hmyzu. V našej ponuke nájdete siete s hlíníkovým rámom, ktoré sú vykonané v dekoroch dreva či farbách RAL pre estetické zosúladenie s oknami.

vetráky okná proluxVetráky

Vetráky sú vhodným doplnkom do vlhkých obydlí, kde zabezpečujú neustálu cirkuláciu vzduchu bez nutnosti vetrania. Steny sa vďaka tomu vysušujú a znižuje sa riziko tvorenia plesní. Vybrať si môžete hygroskopické vetráky, ktoré automaticky regulujú prietok vzduchu podľa aktuálnej miery vlhkosti. Druhou možnosťou sú tlakové vetráky, vďaka ktorým môžete ručne nastaviť množstvo prepúšťaného vzduchu. Zaisťujú tak konštantnú cirkuláciu vzduchu v miestnosti bez ohľadu na zmeny vlhkosti a tlaku. Ich využitie je vhodné tiež v miestnostiach, kde sa používa otvorený plameň (napr. plynové bojlery, plynové ohrievače ústredného kúrenia).

Kľučka s kľúčom

Kľučka s kľúčom predstavuje dodatočný bezpečnostný prvok, ktorý zabezpečuje domácnosť pred vlámaním. Hliníkové kľučky sú charakteristické vysokou odolnosťou. Tvar kľučky dESIGN+ sa vyznačuje minimalistickým dizajnom a predĺženou rukoväťou.

Kovanie plastové okná proluxKovanie v triede RC1 a RC2

V prípade zvýšeného rizika vlámania je vhodné znásobiť ochranu prídavnými bezpečnostnými prvkami v súlade s európskou normou, ktorá vymedzuje triedy odolnosti proti vlámaniu RC (Resistance Class) – čím vyššia trieda, tým väčšia je miera zabezpečenia. V prípade triedy RC1 sú v okne montované dodatočné prvky kovania (bezpečnostné uzávery) pre zabezpečenie každého rohu okenného krídla, pričom kľučka je vybavená kľúčom. Trieda RC2 stanovuje nároky na zvýšené zabezpečenie v prípade použitia náradia ako skrutkovač, kliešte či sochor. Okrem zabezpečenia každého rohu a kľučky s kľúčom vyžaduje navyše aj zasklenie P4 a vlepené zasklievacie lišty.

Colorfull

Pre docielenie jednoliatej farby a štruktúry na celom povrchu okna sme vyvinuli inovatívnu technológiu ColorFULL. Renolitovou fóliou s dekorom dreva sú vďaka nej pokryté aj tie časti profilu, ktoré uvidíte až po otvorení okenného krídla. Taliansky stavebný portál edilportale ocenil ColorFULL ako „Najlepší produkt“ počas milánskeho veľtrhu Made Expo 2012.

skryté pánty okná proluxSkryté pánty

Skryté pánty predstavujú jedinečné technické a funkčné riešenie vyvinuté na základe kovania Maco Multi-Matic. Dostupné sú v oknách Platinium Energo, Winergetic a Koncept pod názvom Multi Power. Pre okenný systém Prolux využívame skryté pánty Winkhaus ProLight, ktoré majú rovnakú estetickú a funkčnú pridanú hodnotu. Skryté pánty zvýrazňujú estetickú hodnotu okna bez zhoršenia jeho statiky. Zlepšujú pritom tesnosť okna, uľahčujú čistenie, ako aj montáž prvkov ovládania žalúzií, roliet či okeníc.

FOTOGRAFIE OKIEN PROLUX