planovač konfigurátor plastové okná

PLASTOVÉ OKNÁ KONCEPT

Okno Koncept sa vyznačuje klasickým hranatým tvarom. Profil triedy A, výstuže z pozinkovanej ocele s uzavretým profilom v ráme, tesnenia EPDM a okenné kovanie Maco dESIGN+ zabezpečujú odolnosť a precíznu funkčnosť celej konštrukcie. Okenný systém Koncept umožňuje opláštenie vonkajších častí rámu, krídla aj stĺpikov hliníkovými krytmi (tzv. ALU-klipmi).

Izolácia

Izoláciu okna zabezpečuje päťkomorový profil triedy A so stavebnou hĺbkou 70 mm. Koncept je možné zaskliť dvojsklom s Ug=1,0 W/m²K alebo trojsklom s Ug=0,7 W/m²K.

Odolnosť a bezpečnosť

Odolnosť zabezpečuje profil triedy A (najvyššia dostupná), ktorý má vonkajšie steny s hrúbkou 3 mm, ako aj viacnásobne ohýbané pozinkované oceľové výstuhy s uzavretým profilom v ráme. Bezpečnostné uzávery sú pripevnené k oceľovej výstuži, čo značne sťažuje vypáčenie okna.

Estetika

Okno Koncept si vyberajú tí, ktorí preferujú klasickú formu a tvary. Dizajn okna dotvárajú prepracované detaily, ako napríklad zvary na nitku pri farebných oknách, tzv. okenná bižutéria či tesnenia zosúladené s farbou okna. V ponuke nájdete 3 rôzne tvary zasklievacích líšt: štandard (rovná), art (zaoblená), ozdobná.

Komfort

Komfort zabezpečuje kovanie Maco dESIGN+. V štandardnom vybavení obsahuje inteligentné čapy proti vlámaniu i.S., bezpečnostný uzáver SafetyPlus, poistku proti pretočeniu kľučky zabraňujúcu vypadnutiu krídla z pántov, poistku zamedzujúcu preklopeniu krídla prievanom, mikroventiláciu či ergonomickú kľučku.

Doplnky

Vlastnosti, funkčnosť a vzhľad okien môžete prispôsobiť svojim potrebám a vkusu. Pre uľahčenie hľadania sme doplnkové komponenty rozdelili do niekoľkých kategórií. Môžete tak vyhľadať funkčné prvky pre váš zvýšený komfort či bezpečnosť, prípadne doplnky obohacujúce vzhľad, ako napríklad skryté pánty, ColorFULL či dekoračné mriežky.

nízky balkónový prahNízky balkónový prah

Win step predstavuje moderné riešenie, ktoré umožňuje ľahký a bezproblémový prechod na balkón či terasu. Výška prahu dosahuje len 2 cm, čo výrazne zvyšuje používateľský komfort. Tento doplnok osobitne docenia rodiny s deťmi, ako aj staršie či imobilné osoby.

Win click

Win click je prvok kovania, ktorý umožňuje zatvoriť balkónové dvere z vonkajšej strany bez toho, aby ste museli použiť kľučku. Zároveň umožňuje pohodlný návrat do miestnosti a zabraňuje neželanému prievanu.

Sieťka proti hmyzuSieťka proti hmyzu

Sieťky proti hmyzu sú ideálnym riešením na letné obdobie. Umožňujú vetranie domácnosti bez obáv o nálety hmyzu. V našej ponuke nájdete siete s hlíníkovým rámom, ktoré sú vykonané v dekoroch dreva či farbách RAL pre estetické zosúladenie s oknami.

vetráky okná proluxVetráky

Vetráky sú vhodným doplnkom do vlhkých obydlí, kde zabezpečujú neustálu cirkuláciu vzduchu bez nutnosti vetrania. Steny sa vďaka tomu vysušujú a znižuje sa riziko tvorenia plesní. Vybrať si môžete hygroskopické vetráky, ktoré automaticky regulujú prietok vzduchu podľa aktuálnej miery vlhkosti. Druhou možnosťou sú tlakové vetráky, vďaka ktorým môžete ručne nastaviť množstvo prepúšťaného vzduchu. Zaisťujú tak konštantnú cirkuláciu vzduchu v miestnosti bez ohľadu na zmeny vlhkosti a tlaku. Ich využitie je vhodné tiež v miestnostiach, kde sa používa otvorený plameň (napr. plynové bojlery, plynové ohrievače ústredného kúrenia).

Kľučka s kľúčom

Kľučka s kľúčom predstavuje dodatočný bezpečnostný prvok, ktorý zabezpečuje domácnosť pred vlámaním. Hliníkové kľučky sú charakteristické vysokou odolnosťou. Tvar kľučky dESIGN+ sa vyznačuje minimalistickým dizajnom a predĺženou rukoväťou.

Kovanie plastové okná proluxKovanie v triede RC1 a RC2

V prípade zvýšeného rizika vlámania je vhodné znásobiť ochranu prídavnými bezpečnostnými prvkami v súlade s európskou normou, ktorá vymedzuje triedy odolnosti proti vlámaniu RC (Resistance Class) – čím vyššia trieda, tým väčšia je miera zabezpečenia. V prípade triedy RC1 sú v okne montované dodatočné prvky kovania (bezpečnostné uzávery) pre zabezpečenie každého rohu okenného krídla, pričom kľučka je vybavená kľúčom. Trieda RC2 stanovuje nároky na zvýšené zabezpečenie v prípade použitia náradia ako skrutkovač, kliešte či sochor. Okrem zabezpečenia každého rohu a kľučky s kľúčom vyžaduje navyše aj zasklenie P4 a vlepené zasklievacie lišty.

Colorfull

Pre docielenie jednoliatej farby a štruktúry na celom povrchu okna sme vyvinuli inovatívnu technológiu ColorFULL. Renolitovou fóliou s dekorom dreva sú vďaka nej pokryté aj tie časti profilu, ktoré uvidíte až po otvorení okenného krídla. Taliansky stavebný portál edilportale ocenil ColorFULL ako „Najlepší produkt“ počas milánskeho veľtrhu Made Expo 2012.

skryté pánty okná proluxSkryté pánty

Skryté pánty predstavujú jedinečné technické a funkčné riešenie vyvinuté na základe kovania Maco Multi-Matic. Dostupné sú v oknách Platinium Energo, Winergetic a Koncept pod názvom Multi Power. Pre okenný systém Prolux využívame skryté pánty Winkhaus ProLight, ktoré majú rovnakú estetickú a funkčnú pridanú hodnotu. Skryté pánty zvýrazňujú estetickú hodnotu okna bez zhoršenia jeho statiky. Zlepšujú pritom tesnosť okna, uľahčujú čistenie, ako aj montáž prvkov ovládania žalúzií, roliet či okeníc.

FOTOGRAFIE OKIEN KONCEPT